جای پای یار

چرا «جای پای یار»؟

با توجه به حدیث شریف امام حسن عسکری(ع) در اهمیت اربعین، آقا و سرور ما حضرت حجت(عج) شاید یکی از میلیون‌ها زائر مسیر نجف تا کربلا هستند. بنابراین با این طرح بدنبال آن هستیم تا ان شا الله این مسیر، شایستگی بیشتری برای قدوم مبارک آقا امام زمان (عج) داشته باشد. و امید داریم، نظافت این راه، بهانه و تمرینی باشد برای نظافت و تزکیه درون.

Blog Image

هدف اصلی:
نظافت و جمع‌آوری زباله‌های مسیر نجف تا کربلا به گونه‌ای که مسیر، شایستگی بیشتری برای قدوم مبارک آقا امام زمان(عج) را داشته باشد تا ان‌شاءالله بدین واسطه یکی از معضلات این مسیر برطرف شود.

اهداف فرعی:
انسجام نیروهای علاقه‌مند و خادمین افتخاری
تزکیه نفس و تصفیه درون خادمین از طریق همت به نظافت مسیر کاروان اربعین حسینی
جذب کمک‌های مردمی در موضوع یادشده
آمادگی گروهی داوطلبین و خادمین برای انجام پروژه‌هایی از این حیث در فضاهایی دیگر؛ به‌خصوص ان‌شاءالله پس از ظهور آقا امام زمان(عج) در رکاب آن حضرت یأس و ناامیدی دشمنان اسلام و اهل بیت(ع) به موجب انسجام نیروهای داوطلب در رفع یکی از معضلات بزرگترین تجمع معنوی جهان با توجه به اینکه بسیاری از فعالیت‌های مرتبط با اربعین در نوع خود از رخدادهای بی‌سابقه جهان بشمار می‌آید، حرکت مردمی نظافت و جمع‌آوری زباله‌های مسیر نیز از منظر یک کار جمعی در پاکیزگی محیط زیست اهمیت می‌یابد و می‌تواند مورد استقبال دوست‌داران محیط زیست در سطح جهان قرار گیرد. این موضوع می‌تواند زمینه آشنایی سایر فرهنگ‌های دنیا با فرهنگ تشیع را فرآهم آورد.